Podpora

Máte dotaz, problém nebo jste zkrátka jen zvídaví? Jste na správném místě. Zde najdete nejčastěji kladené dotazy, dokumenty a formuláře ke stažení, návody i cenné rady.

Časté dotazy

Jak bude vypadat realizace mé přípojky k internetu?

Na mé adrese je dostupné připojení pomocí technologie Wifi. Jak mě připojíte?

Po výběru konkrétního tarifu se spolu domluvíme na vhodném termínu instalace, ve kterém Vás navštíví náš technik. Pro připojení prostřednictvím WiFi musíme na Váš dům umístit malou anténu o průměru cca 150 mm tak, aby byla přímá viditelnost mezi touto anténou a našim vysílačem. Od antény povedeme datový kabel určený pro data i napájení až do místa, kde budete chtít službu přebírat (nejčastějí místo v obývací místnosti nebo u dalších rozvodů po domě).

Na mé adrese je dostupné připojení pomocí technologie 5G. Jak mě připojíte?

Po výběru konkrétního tarifu se spolu domluvíme na vhodném termínu instalace, ve kterém Vás navštíví náš technik. Instalace zahrnuje umístění venkovní jednotky (anténa a modem) a vnitřní jednotky (Wi-Fi router). Protože je celý proces individuální, tak se na podrobnostech instalace domluvíte přímo s technikem na místě. Samotná instalace zabere zpravidla 2,5 hodiny. Kromě přístupu na střechu od Vás nebudeme nic dalšího potřebovat a vše obstaráme sami.

Dotazy ke službě připojení k internetu

Vůbec mi nefunguje internetové připojení. Co mám dělat?

Než nám zavoláte, vyzkoušejte pár osvědčených tipů, které mohou pomoci. Napřed zkontrolujte, jestli je v počítači dobře připojen kabel, po kterém k Vám vedeme internetové připojení (nepřerušovaně svítící dioda je dobré znamení). Určitě také restartujte router, případně i přijmací anténu na střeše domu a následně i počítač. Pokud nic z toho nezabralo, tak nám zavolejte a podíváme se na to společně.

Nefunguje mi určitá www stránka, ale jiné ano. V čem je problém?

Problém zpravidla nebývá v naší síti, ale server, na kterém jsou konkrétní www stránky umístěny může být odpojen, nebo je právě servisován.

Zdá se mi, že se www stránky načítají pomalu, proč?

Zpomalení rychlosti vašeho internetu může být z více důvodů. Rychlost může být ovlivněna technologií připojení k internetu (WiFi, LAN), nastavenou rychlostí Vašeho konkrétního tarifu, který jste si vybral, ale také tím, jak internet používáte. Například máte spuštěno mnoho aktivních oken v prohlížečích, máte spuštěn emailový klient, který aktuálně stahuje novou poštu, nebo stahujete nějaký objemný soubor. Například film.

Co je potřeba nastavit při reinstalaci operačního systému v mém počítači?

Je potřeba mít správně nainstalován ovladač sítové karty. IP adresa se přidělí dynamicky a není třeba nastavovat nic dalšího.

Internet mi funguje, ale nemůžu přijímat ani odesílat poštu. Co mám dělat?

Je potřeba zkontrolovat nastavení Vašeho e-mailového klienta. Zkontrolovat nastavení SMTP (server odchozí pošty), správnost uživatelského jména a hesla, vypnout zabezpečení SSL a vypnout přihlašování s ověřením zabezpečeného hesla. Je dobré dvědět, že nastavení SMTP serveru odchozí pošty se liší dle poskytovatele Vaší emailové adresy. Mezi najčastější poskytovatele patří Seznam, Google s koncovkou gmail, nebo centrum. Pro seznam zadejte smtp.seznam.cz, pro Gmail: smtp.gmail.com a pro Centrum: smtp.centrum.cz.

Je nutné používat v počítači antivirovou ochranu?

Využívání antivirového programu je určitě důležité. Kvalitní antivirový program Vás ochrání nejen před ztrátou dat, ale také nedovolí zpomalení Vašeho počítače a internetu následkem napadení viry, kterými se internet jen hemží.

Co je to MAC adresa?

Je to unikátní fyzická adresa síťové karty, která je umístěna ve Vašem počítači.

Jaká je moje IP adresa?

IP adresy v naší síti jsou dynamicky přidělované, nejsou tedy stálé a může docházet k jejím změnám. Pokud chcete, můžete si zvolit, jestli chcete mít přidělovánu veřejnou nebo privátní IP adresu. Privátní IP adresa poskytuje větší bezpečí proti elektronickým útokům. Privátní IP adresy v naší síti mají tvar 192.168. nebo 10.0. Veřejná IP adresa poskytuje menší bezpečí proti elektronickému útoku, některé služby sítě Internet však veřejnou IP adresu vyžadují a to například vzdálené připojení ke kamerám, nebo přístup k počítači přes vzdálenou plochu.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat:

Jméno a příjmení *
Telefon *
Váš email *
Ulice a č. orientační *
Město (lokalita) *
Patro a č. bytu
Tarif
 Mám zájem o WiFi router - bezdrátové pokrytí objektu
 Mám zájem o internetovou televizi
Poznámka

  * povinné údaje